Nová baterie se na 70 % kapacity dobije za dvě minuty

Novinky |

Skupina vědců z Nanyang Technological University v Singapuru vytvořila novou baterii. Jde o vynález, který by mohl mít velký vliv na segment elektronických zařízení.

Nová baterie se na 70 % kapacity dobije za dvě minutyNahrazením tradičního grafitu používaného v anodě (záporný pól) u li-ion gelovým materiálem a použitím oxidu titaničitého jsou nové baterie schopné se dobít na sedmdesát procent jen za dvě minuty. Oxid titaničitý je popisován jako levný a bezpečný materiál, který lze volně najít v zemi. Často bývá používán jako látka přidávaná do jídla či opalovacích krémů k absorbování ultrafialových paprsků.


Není to však jen o rychlosti - nové baterie mají životnost 10 000 nabíjecích cyklů, což je 20x více než u současných baterií. Americká společnost Motorola nedávno přišla s podobnou technologií pro mobilní zařízení, která za 15 minut umí dobýt baterii pro osm hodin provozu. Ani jedna z technologií však zatím nemíří do masové výroby a je tak otázkou, kdy se jich dočkáme. Podle neoficiálních informací by se nová baterie singapurských vědců mohla na trhu objevit do dvou let.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © AGITA LEIMANE - Fotolia.com

Komentáře