Nová aplikace umožňuje přes Facebook posílat přátelům peníze

Novinky |

Společnost PayPal představila aplikaci pro Facebook, díky které si uživatelé této známé sociální sítě mohou mezi sebou posílat peníze.

Nová aplikace umožňuje přes Facebook posílat přátelům peníze
Společnost na svém blogu oznámila, že pokud jdou peníze přímo z bankovního účtu uživatele, je celá transakce bez poplatku. Novou aplikaci s názvem Send Money zpřístupnil PayPal uživatelům jako "vánoční dárek". Aplikace umožňuje posílat peníze jako dárek kterémukoli z přátel na Facebooku, přičemž animaci dárku, který se zobrazí na zdi uživatele (lze zakázat), je možné přizpůsobovat.

Facebook s uživatelskou základnou čítající 800 milionů účastníků je pro PayPal ideálním způsobem, jak se zviditelnit a získat nové uživatele. K přijetí peněz musí mít totiž uživatel vytvořen účet na PayPalu a je velmi pravděpodobné, že si jej mnoho lidí pro přijetí "dárku" vytvoří. PayPal je jedním z největších zprostředkovatelů elektronických plateb na světě. Mluví se také o tom, že aplikaci pro Facebook, která bude umožňovat posílání peněz, chystá i Google v rámci své nové služby Google Wallet. PayPal Send Money můžete na svůj účet na Facebooku přidat zde.Úvodní foto: © julien tromeur - Fotolia.com

Komentáře