Nokia pracuje na vlastním tabletu s Windows 8

Novinky |

Nokia vyvíjí vlastní tablet, který poběží na operačním systému Windows 8. Zvěsti, které již delší dobu kolují ve světě IT, potvrdil šéf designu společnosti Nokia Marko Ahtisaari.

Nokia pracuje na vlastním tabletu s Windows 8
Finský výrobce mobilních zařízení Nokia pracuje na vlastním tabletu, který poběží na novém OS Windows 8. Tento fakt dle zpravodajské agentury Reuters vyplynul z rozhovoru, který uskutečnil finský magazín Kuappalehti Optio s šéfem designu společnosti Nokia Markem Ahtisaarim. Ten odpověděl na otázku, zda společnost pracuje na vlastním tabletu určeném pro běžné i firemní uživatele, jednoduše „pracujeme na tom“.

O připravovaném tabletu společnosti Nokia se mluví již od loňského roku, kdy manažer francouzské divize společnosti Nokia Paul Amsellem sdělil deníku Les Echos, že bude nový tablet běžící na Windows 8 hotový do června roku 2012. Zmíněné datum nicméně zřejmě neodpovídá skutečnosti, neboť sám Microsoft doposud neoznámil oficiální datum vydání Windows 8.

Na povrch už dokonce vypluly i neoficiální informace o některých technických specifikacích tabletu. Zpravodajský server Digitimes v pondělí s odkazem na nejmenovaného dodavatele sdělil, že tablet společnosti Nokia bude vybaven 10palcovým displejem, dvoujádrovým procesorem ARM a poběží na OS Windows 8. Za výrobou tabletu má údajně stát tchajwanská společnost Compal Electronics. Dle serveru Digitimes pak bude tablet představen nejdříve ve čtvrtém kvartále letošního roku.

 

Zdroj: PCWorld.com Digitimes.com Reuters.comÚvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře