Nokia pracovala na vlastních chytrých hodinkách Moonraker

Novinky |

Finská společnost Nokia předtím, než ji koupil Microsoft, vyvíjela vlastní chytré hodinky s názvem Moonraker, které měly hranatý displej a operační systém podobný Windows Phone.

Nokia pracovala na vlastních chytrých hodinkách MoonrakerPodle portálu The Verge pracovala Nokia na vývoji Moonrakeru několik let a chtěla jej představit spolu s Lumií 930. Finální verzi Moonrakeru finská společnost ukázala na Světovém mobilním kongresu 2014 „za zavěřenými dveřmi“, avšak vydání hodinek bylo na poslední chvíli zastaveno Microsoftem, který Nokii koupil v dubnu minulého roku. Moonraker používal OS velmi podobný Windows Phone, na němž by běžely aplikace jako e-mail, zprávy, kalendář či aplikace určené pro sport.

               
Nokia dokonce vyvinula i aplikaci pro spuštění fotoaparátu na dálku a chtěla do Moonrakeru integrovat MixRadio a Facebook. Microsoft údajně prodej Moonrakeru zarazil z toho důvodu, že pracoval na vlastním fitnessovém náramku Band. Ten měl podle něj nabídnout více funkcí a mít tak lepší předpoklady uspět na trhu. Očekává se, že Microsoft vydá druhou generaci Band v druhé polovině tohoto roku.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft

Komentáře