Nokia Ozo je kamera pro virtuální realitu

Novinky |

Finská společnost Nokia představila novou kameru s názvem Ozo, která je schopna zachytit audio a video pro headsety s virtuální realitou.

Nokia Ozo je kamera pro virtuální realituFinská společnost Nokia se v posledních dvou letech snaží prosadit na nových trzích - a jedním z nich je i virtuální realita. Na konci července proto Finové představili novou profesionální kameru pro virtuální realitu s názvem Ozo, která je navržena pro zábavní průmysl. Ozo má tvar disko koule a je opatřen osmi kamerkami spolu s osmi mikrofony pro nahrávání videa a audia. Díky tomu je kamerka schopná nahrávat stereoskopický 3D obsah, který je následně možné využít u headsetů pro virtuální realitu. Jak uvedla Nokia, profesionální tvůrci obsahu mohou díky Ozo vytvořit virtuální obsah zcela nové dimenze.


Výhodou Ozo je to, že si režisér může přímo při natáčení dát na hlavu headset pro virtuální realitu a v reálném čase vidí, jaký obsah koule zachycuje. Kamery navíc umí renderovat nahrané audio a video během několika minut v nízkém rozlišení, tudíž se na něj tvůrci mohou ihned podívat. Obsah je ukládán na interní SSD nebo skrze SDI kabel na externí zařízení. I když Nokia zatím nezveřejnila cenu Ozo, z toho, že je zařízení určeno pro profesionály, vyplývá, že nebude nejlevnější. Bližší informace budou zveřejněny v posledním čtvrtletí tohoto roku, kdy se Ozo taktéž začne prodávat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: nokia

Komentáře