Nokia Lumia si vede lépe, než se čekalo

Novinky |

Finská společnost Nokia zveřejnila tržby za poslední čtvrtletí uplynulého roku, z nichž vyplývá, že telefony řady Lumia jsou mezi uživateli čím dál oblíbenější.

Nokia Lumia si vede lépe, než se čekaloDíky velké poptávce před Vánocemi se ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku prodalo 4,4 milionů kusů telefonů řady Lumia, což je o 1,5 milionů kusů více, než v předešlém čtvrtletí. Celkem Nokia ve čtvrtém čtvrtletí roku 2012 prodala 15,9 milionů kusů telefonů, z čehož pouze 2,2 milionů kusů bylo postaveno na platformě Symbian. Čisté příjmy divize Nokie s názvem Zařízení a služby tak za uplynulé čtvrtletí činily 5,1 miliardy dolarů. Podle vyjádření Nokie společnost kromě zvýšených tržeb dokázala také zkrotit své výdaje. Po vydání tohoto oznámení se hodnota akcií Nokie ihned zvýšila o téměř dvacet procent.

Nokia varovala, že sezónní výkyvy a velmi tvrdé konkurenční prostředí budou podle všeho mít negativní dopad na tržby v prvním čtvrtletí tohoto roku, takže příjmy budou ve srovnáním s uplynulým čtvrtletím nižší. To však není nic neočekávaného - Vánoce jsou nejlukrativnějším obdobím roku pro všechny společnosti se spotřební elektronikou.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Palabra - Fotolia.com

Komentáře