Nokia Lumia 620: první levný smartphone s Windows Phone 8

Novinky |

Společnost Nokia představila nový chytrý telefon z řady Lumia, který má uspokojit poptávku po levných smartphonech s operačním systémem Windows Phone 8.

Nokia Lumia 620: první levný smartphone s Windows Phone 8
Lumia 620 byla představena na konferenci LeWeb 2012 v Paříži a prodávat se bude za 249 dolarů (bez smlouvy), tedy mnohem méně, než další zařízení s Windows Phone 8. Mobil nabídne 3,8palcový dotykový displej s rozlišením 800 x 400 pixelů, jenž využívá technologii Nokia ClearBlack. Poháněn je dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 Plus na frekvenci 1 GHz a disponuje 512MB pamětí RAM a 8 GB místa na disku.

Úložný prostor lze rozšířit prostřednictvím microSD karet až na 64 GB, vlastník každého telefonu pak od Nokie navíc zdarma obdrží 7 GB prostoru na SkyDrive. Telefon má vzadu 5megapixelovou kamerku s LED bleskem a nepříliš kvalitní VGA kamerku nad displejem pro video hovory.

Co se týče konektivity, Lumia 620 nabídne 3G, Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a NFC. Telefon pohání 1300mAh baterie. Smartphone bude dostupný hned v několika barvách, a to v oranžové, růžové, zelené, žluté, černé a šedé. Spolu s telefonem uživatel v krabici dostane aplikace Nokia Maps, Nokia Drive, Nokia Transport a Nokia City. Lumia 620 se začne prodávat za měsíc.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře