Nokia do konce roku 2013 propustí 10 000 zaměstnanců

Novinky |

Nokia ve čtvrtek oznámila, že do konce roku 2013 zruší na deset tisíc pracovních pozic. Současně podepsala smlouvu se švédskou společností EQT VI, jíž prodává výrobce luxusních telefonů Vertu.

Nokia do konce roku 2013 propustí 10 000 zaměstnanců
Finský výrobce mobilních telefonů Nokia, který se již delší dobu potýká se ztrátou tržního podílu, oznámil svou strategii zvýšit investice do zařízení běžících na operačním systému Windows Phone a naopak snížit výdaje výrazným redukováním pracovních pozic. Do konce roku 2013 má přijít o místo na 10 000 zaměstnanců, čímž má společnost ušetřit 1,6 milionu EUR (zhruba 40 700 000 Kč).

Redukce se dočkají rovněž některé výzkumné a vývojové projekty, kdy společnost uzavře střediska v německém Ulmu a kanadském Burnaby. Uzavřen bude rovněž výrobní závod ve finském Salo, výzkum a vývoj zde bude nicméně pokračovat.

„Jednoznačně se jedná o tah, jímž Nokia čelí realitě. Velikost společnosti musí reflektovat tržní příležitosti, které dnes Nokia má, a ty se za posledních několik let výrazně změnily,“ uvedl Ben Wood, ředitel výzkumu společnosti CSS Insight. Nokia je nyní v těžkém postavení, spolupráce s Microsoftem zatím nepřináší ovoce, neboť má platforma Windows Phone na trhu smartphonů stále mizivý podíl a není zkrátka schopná konkurovat dominantním hráčům, jakými jsou Apple nebo Samsung.

Nokia rovněž prodává svou divizi Vertu produkující luxusní a drahé mobilní telefony určené pro „horních deset tisíc“. Novým majitelem se stane švédská investiční společnost EQT VI, jež získá 90% podíl, zbylý minoritní podíl si ponechá Nokia.

 

Zdroj: PCWorld.com Nokia.com Eqt.seÚvodní foto: © masterofall686 - Fotolia.com

Komentáře