Nintendo vydá první hry pro smartphony

Novinky |

Japonská společnost Nintendo oznámila, že do konce letošního roku vydá první oficiální hru pro chytré mobilní telefony. Do března roku 2017 jich pak má být na trhu pět.

Nintendo vydá první hry pro smartphonyTo, že Nintendo plánuje vydat vůbec první hry pro chytré mobilní telefony, potvrdil šéf společnosti Satoru Iwata při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí. I když Iwata souhlasil s tím, že pět her je poměrně málo, uvedl, že cílem Nintenda je udělat z každého titulu hit, který navíc firma plánuje podporovat poměrně dlouhou dobu. Podle Iwaty tím chce Nintendo demonstrovat, že to se smartphony (konečně) myslí opravdu vážně. Nintendo nemá v plánu jednoduše exportovat na smartphony hry známé z jejich konzol, jelikož herní zážitek na dotykových telefonech by nebyl stejný.


I když to, že Nintendo nechce jednoduše „recyklovat“ staré hry je na jednu stranu pochopitelné, řada uživatelů by si na svých chytrých mobilních telefonech jistě známé tituly z éry konzolí NES, SNES či N64 zahrála. Jak však dodal Iwata, i u velmi populárních her určených pro konzole jsou šance úspěchu na smartphonech velmi nízké.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře