Nintendo představilo Nintendo Network pro Wii U

Novinky |

Prezident společnosti Nintendo Satoru Iwata oznámil, že nová herní konzole Wii U bude propojena s internetovou službou podobnou Xbox Live od Microsoftu nebo Sony PlayStation Network.

Nintendo představilo Nintendo Network pro Wii U
Iwata uvedl, že Nintendo Network, jež bude také kompatibilní s konzolí 3DS, uživatelům umožní vzájemnou komunikaci a přístup digitálnímu obsahu včetně add-on doplňků nebo celých her. Wii U také nabídne podporu protokolu NFC (Near Field Communication), jenž bude kompatibilní s technologiemi FeliCa a MIFARE, u nichž experti očekávají brzké rozšíření mezi uživatele. "Díky této funkci bude možné vytvořit nový herní formát s kartami, které mohou bezdrátově zapisovat data na zařízení (tedy konzoli Wii U) s NFC," uvedl Iwata. Nintendo by tak podle svých slov chtělo využít protokol NFC, který byl původně určen k provádění bezhotovostních peněžních transakcí, pro bezdrátový přenos dat mezi herními médii a konzolí Wii U.

Síť Nintendo Network by měla začít fungovat na konci tohoto roku, tedy přibližně v době, kdy bude vydána konzole Wii U. Společnost Nintendo má za sebou špatný rok, minulý rok vůbec poprvé za posledních třicet let přiznala ztrátu, a to ne malou (625 milionů dolarů). Může za to především špatný prodej konzole 3DS. Společnost se tak upíná na novou herní konzoli Wii U, jež se na trhu objeví před letošními Vánocemi.Úvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře