Nexus od Google seženete nyní ve třech velikostech

Novinky |

Společnost Google představuje hned tři novinky ve své řadě zařízení, která jsou prodávána pod názvem Nexus.

Nexus od Google seženete nyní ve třech velikostech
Nejmenším modelem je smartphone Nexus 4, který byl Googlem vyvinut ve spolupráci s jihokorejskou firmou LG. Ten je vybaven novým operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean a pořádnou náloží hardwaru. Pochlubit se může čtyřjádrovým procesorem a 4,7palcovým displejem s ostrým obrazem a hustotou pixelů 320 ppi. Výhodou nové verze systému Android je pak například vylepšené ovládání gesty.

Kombinace smartphonu a tabletu Nexus 7, který se objevil na neustále se rozšiřujícím segmentu trhu hybridů, byla vyrobena společnostmi Asus a Google. Velikost vnitřního úložiště je nyní buďto 16 nebo 32 GB, a za příplatek je dostupný i model s podporou technologie vysokorychlostního přenosu dat HSPA+.

Google Nexus

Posledním modelem je výkonný plnohodnotný tablet s desetipalcovým displejem (výsledek spolupráce Googlu se Samsungem), který nabízí rozlišení 2 560 x 1 600 pixelů při hustotě 300 ppi. Baterie slibuje až devět hodin přehrávání videa na jedno nabití a 500 hodin pohotovostního režimu. Součástí jsou integrované stereo reproduktory směřující dopředu a samozřejmě také Android 4.2 JB.

 

Zdroj: IDG News Service, Google.com/nexus/Úvodní foto: Google

Komentáře