Sony NEX-5/NEX-3 - nový firmware přináší další funkce

Novinky | 19.10.10

Přidání podpory autofokusu u objektivů s bajonetem A-mount prostřednictvím aktualizace firmwaru.

Nová aktualizace firmwaru přináší vylepšení kompaktních fotoaparátů NEX-5/NEX-3 od Sony. Bezplatná aktualizace  je určena pro Windows i pro Mac OS2. Nová je především podpora automatického ostření při použití fotoaparátu NEX-5/NEX-3 s  řadou všech 14 objektivů značek Sony a Carl Zeiss s bajonetem A-mount (včetně teleobjektivů, objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností i objektivů se zoomem). Dále podle výrobce přibyla možnost zachovat nastavení clony i při natáčení HD videa, byla zjednodušena struktura menu a provedena další vylepšení. Registrovaní majitelé fotoaparátu NEX-5/NEX-3 budou o bezplatné aktualizaci informováni e-mailem.

Při použití volitelného bajonetového adaptéru LA-EA1 je nyní k dispozici funkce automatického ostření pro jednotlivé snímky pro celou řadu SAM a SSM objektivů s bajonetem A-mount. Jednorázový autofokus je také k dispozici, jestliže při natáčení videa stisknete spoušť do poloviny. Podpora automatického ostření u objektivů s bajonetem A-mount vyžaduje samostatnou aktualizace firmwaru adaptéru LA-EA1.

Novinkou je také možnost natáčet HD video při zachování konstantní nastavení clony (v režimu priority „A“ nebo v režimu iAuto s aktivovaným rozostřením pozadí). To napomáhá k vytvoření krásného rozostřeného pozadí při natáčení videa.

Uživatel má nyní možnost přizpůsobit si funkci dvou příhodně umístěných softwarových tlačítek (ze tří) na zadním panelu fotoaparátu. Mezi funkce, které lze tlačítkům přiřadit, patří Režim fotografování (Shooting Mode), Tipy pro fotografování (Shooting Tips), Přesný digitální zoom (Precision Digital Zoom), ISO, Vyvážení bílé, Režim měření expozice, Kompenzace blesku, DRO, Auto HDR, Kreativní styl (Creative Style), Asistent ručního ostření (MF Assist) a Oblast automatického ostření (AF Area).

Při výběru „Menu“ máte možnost zobrazit buď hlavní obrazovku nabídky nebo poslední nastavovaný parametr. Tím se zjednodušuje rychlé přenastavení naposledy používaných funkcí a nastavení. V režimu Asistent ručního ostření (MF Assist) je novinkou možnost zobrazit na displeji zvětšenou část záběru s uživatelsky nastavitelnou délkou trvání. Došlo také ke zdokonalení funkčnosti režimu MF Assist. Předtím zvolenou zvětšenou část obrazu můžete nyní zachovat i při opakované aktivaci funkce MF assist a díky tomu můžete rychleji kontrolovat kvalitu zaostření.

Majitelé fotoaparátů NEX-5/NEX-3 si mohou firmware stáhnout na adrese http://support.sony-europe.com/hub/hub.html.


Komentáře