Newyorská univerzita spouští největší studentskou hackerskou soutěž na světě

Novinky |

University of New York (NYU) spustila registraci pro masivní hackerskou soutěž, jež umožňuje studentům vyhrát stipendia a další hodnotné ceny.

Newyorská univerzita spouští největší studentskou hackerskou soutěž na světěNYU umožňuje přihlásit se na hackerskou soutěž, jež probíhá jako součást akce NYU Polytechnic School of Engineering Cyber Security Awareness Week (CSAW), studentům od střední školy až po doktorandský stupeň na vysoké škole. Minulý rok se zůčastnilo přes 15 000 studentů v šesti oddělených soutěžích. V tomto již jedenáctém ročníku CSAW se mladí hackeři, kteří postoupí skrz semifinále, utkají o stipendia a další ceny v Brooklynu mezi 13. a 15. listopadem.


Hackerská soutěž zvaná Capture the Flag se skládá z různých oblastí a na své si příjdou odborníci na hardware i software. Úvodní řeč na téma "vytváření budoucnosti: špioni, kybernetičtí zločinci a vaše kariéra" pronese hlavní odborník na bezpečnost v Yahoo Alex Stamos. Bezpečnostní týden sponzoruje na dvacet institucí včetně amerikého ministerstva pro vnitřní bezpečnost, Yahoo, Facebooku, NSA či Microsoftu. NYU School of Engineering je jednou z prvních univerzit, která v USA začala nabízet magisterské obory zaměřené na kybernetickou bezpečnost.

 

Zdroj: ZDNetÚvodní foto: © Brian Jackson - Fotolia.com

Komentáře