Netio – ovládejte elektrickou zásuvku přes internet

Novinky | 16.12.10

Na první pohled vypadá novinka NETIO-230B od společnosti Koukaam jako standardní prodlužovací kabel se 4 zásuvkami.

Na první pohled vypadá novinka NETIO-230B od společnosti Koukaam jako standardní prodlužovací kabel se 4 zásuvkami. Ve skutečnosti se jedná o síťové zařízení, umožňující ovládat napájení 4 různých spotřebičů na dálku prostřednictvím internetového prohlížeče. Stačí připojit NETIO k počítačové síti či Internetu a pak již můžete pomocí webového rozhraní přímo vypínat či zapínat jednotlivé zásuvky. K dispozici jsou také dvě speciální funkce: možnost nastavení časového rozvrhu spínání a vypínání jednotlivých zásuvek a funkce nazvaná WATCHDOG.

NETIO-230B je síťové zařízení, které umožňuje prostřednictvím počítačové sítě vzdáleně ovládat napájení externích zařízení připojených na 4 výstupy s napětím 230 V. K ovládání není třeba instalovat žádný speciální software, přístup z lokální sítě či Internetu je možný přes webové prohlížeče Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome a další.

Spínání výstupů lze ovládat vzdáleně přes Internet, interním časovačem, případně přímo tlačítky na předním panelu, kde se nachází také LED indikace stavu každého výstupu. NETIO-230B dále umožňuje prostřednictvím rozhraní Telnet nebo CGI příkazů integraci i do větších systémů. Zařízení je tak možné ovládat například automatickými externími skripty. NETIO-230B je vybavené funkcí WATCHDOG, takže umí hlídat stav jednotlivých síťových zařízení a v případě jejich zamrznutí je dokáže automaticky restartovat (rebootovat) a znovu uvést do chodu. Není pak nutné ke každému zařízení v případě chyby vyjíždět jen kvůli stisknutí tlačítka restart.

Mezi další vlastnosti a funkce Netia-230B patří design s ochranou proti úrazu elektrickým proudem, použití nehořlavých materiálů, podpora protokolů HTTP, SMTP, SNTP, DHCP, DNS a Telnet, možnost přihlášení šifrovaným heslem, uživatelské účty s různou úrovní oprávnění, časové ovládání, nastavení výchozího stavu výstupů, upozorňování e-mailem a další. V rámci zabezpečovacích systémů je možné kombinovat a propojit NETIO-230B i s dalšími prvky IP zabezpečení, například se  síťovým nahrávacím zařízením IPCorder a pomocí pravidel nastavit a zajistit chování zabezpečovacího systému v závislosti na různých událostech.


Komentáře