Některé verze Windows 7 budou dostupné pouze pro netbooky

Novinky | 26.05.09

Microsoft bude omezovat prodej některých edic operačního systému Windows 7 pouze pro nízkorozpočtové, hardwarově slabší notebooky.

Microsoft možná omezí některé verze Windows 7 pouze pro netbooky

 

Informaci o omezení prodeje některých edic Windows 7 přinesl malajský server TechARP.com, který již dříve získal ověřené informace o produktech Microsoftu prostřednictvím výrobců počítačů. Omezení prodeje se má týkat edic Windows 7 Starter, Windows 7 Starter for Small Notebook PC a Windows 7 Basic for Small Notebook PC. Počítače, jimž budou tyto méně náročné verze operačního systému určeny, musejí disponovatmaximálně 10,2 palcovou obrazovkou,  1GB operační pamětí a jjednojádrovým procesorem na frekvenci 2GHz. Nároky na procesor se navíc netýkají pouze jeho frekvence, ale také spotřeby, jež nesmí přesáhnout 15 W společně s grafickou kartou.

 

Ačkoli Microsoft již dříve detailně popsal šest verzí Windows 7, které hodlá vydat na konci tohoto roku, a to včetně verze Windows 7 Starter, zatím se nikdy nemluvilo o verzi s označením „Small Notebook PC“. Na druhou stranu se představitelé společnosti několikrát zmínili o speciálních Windows 7 verzích pro netbooky.

 


Komentáře