Nejvíce bezpečnostních děr bylo v loňském roce objeveno v OS X a iOS

Novinky |

Americká vládní National Vulnerability Database vydala novou studii, podle níž bylo v roce 2014 v průměru objevováno 19 bezpečnostních děr v softwaru denně. Celkem tak bylo v minulém roce do datábaze přidáno 7038 bezpečnostních děr.

Nejvíce bezpečnostních děr bylo v loňském roce objeveno v OS X a iOSSpolečnost GFI Software se následně rozhodla, že se na data podívá blíž a roztřídí je podle typu. Z výsledků průzkumu GFI Software vyplývá, že 83 % děr bylo nalezeno v aplikacích, zatímco 13 % v operačních systémech. Zbylá čtyři procenta tvoří závady u hardwaru. Asi nejpřekvapivějším zjištěním je to, že operační systém Microsoftu se nedostal co do počtu zjištěných děr ani do top trojky.


Na prvním místě se umístil Mac OS X se 147 objevenými mezerami, z nichž 64 bylo považováno za velmi nebezpečné. A i na druhém místě se objevil operační systém od Apple, tentokrát iOS, se 127 dírami (z nichž 32 bylo označeno jako vysoce nebezpečné). Třetí místo pak obsadil Linux se 119 dírami, z nichž bylo 24 klasifikováno jako vysoce nebezpečné. Nutno podotknout, že zbylých sedm operačních systémů v top 10 jsou produkty Microsoftu, konkrétně se jedná o Windows Server 2008, Windows 7, Windows Server 2012, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista a Windows RT. Nejděravější aplikací se stal Internet Explorer následovaný prohlížečem Chrome od Googlu a Firefoxem od Mozilly.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře