Nejrychlejší 4G na světě je v Austrálii

Novinky |

Britská společnost OpenSignal, která se specializuje na mapování pokrytí internetu, vydala novou studii, podle které má Austrálie nejrychlejší 4G internet na světě.

Nejrychlejší 4G na světě je v AustráliiNa druhém místě se v žebříčku umístily Spojené státy, zatímco Filipíny skončily poslední. Ze studie je zřejmé, že jednotlivé LTE sítě zdaleka nejsou rovnocenné. Zajímavý je také trend, podle kterého v některých zemích průměrná rychlost 4G v průběhu času značně klesá. Například ve Spojených státech mezi druhou polovinou roku 2012 a druhou polovinou roku 2013 poklesla průměrná rychlost 4G z 9,6 Mbps na 6,5 Mbps.


Americké sítě podle studie vykazují překvapivě slabou výkonnost a za propad rychlosti nebyl zodpovědný žádný konkrétní operátor. V Austrálii, která žebříčku kraluje, dosahuje průměrná rychlost při stahování přes 4G 24,5 Mbps, což značí meziroční nárůst o dvaačtyřicet procent. Dobré průměrné rychlosti jsou také v zemích jako Brazílie, Itálie a Hong Kong, kde se pohybují mezi 21 Mbps a 22 Mbps. Zajímavé je, že vůbec nejrychlejší LTE síť na světě s 27,8 Mbps je v Brazílii.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře