Přední česká herní online soutěž zná své vítěze

Novinky | 09.07.09

Takzvané e-sporty, tedy hraní populárních online her, se začínají profesionalizovat. Respektovaným profesionálem se dnes tedy může stát třeba úspěšný hráč populárních her s vojenskou tematikou, například Call of Duty 2.

Nejprestižnější česká herní online soutěž zná své vítěze


Čtvrtá sezóna přední české online soutěže Intel Call of Duty 2 Liga, jejímž hlavním sponzorem je společnost Intel, skončila. Vítězný tým první ligy - eSuba - si odnesl nejnovější čtyřjádrové procesory Intel CoreTM i7 920. Svou pozici tak neobhájili vítězové předchozího ročníku, tým We were Immortal, kteří letos skončili druzí.

Soutěž, kterou pořádají herní portál Gamepark.cz a společnost Intel, se těšila ještě větší oblibě než v minulé sezóně. Díky změně systému se přihlásilo 965 hráčů, což je oproti loňské sezóně trojnásobný počet. Celkem bylo do čtvrté sezóny schváleno 112 týmů z celkových 193 přihlášených, což činí přibližně 672 hráčů. Odehráno bylo 288 zápasů. Celková doba hraní činila přibližně 17 280 minut.Online hraní populárních herních titulů se těší stále větší oblibě a stává se respektovanou soutěžní disciplínou, podobně jako jsou uznávaným sportem šachy. „Takzvané e-sporty se začínají profesionalizovat a dostávají se na úroveň klasických sportů. Tento trend se bude stále více prohlubovat. Již dnes se někteří profesionální hráči dostávají na stejnou úroveň jako sportovci – jsou zváni na klíčové turnaje, kterým dodávají prestiž, dostávají nezanedbatelné odměny a někteří se hraním dokonce uživí. Na výherce některých turnajů si je možné i vsadit.

Více informací o počítačových hrách hledejte na sesterském serveru GameStar.


Komentáře