Nejpopulárnější aplikací pro streamování hudby na světě je Spotify

Novinky |

Portál App Annie stejně jako každý rok zveřejnil své statistiky týkající se nejpopulárnějších aplikací určených pro streamování hudby. Vítězem se stalo Spotify.

Nejpopulárnější aplikací pro streamování hudby na světě je Spotify
Spotify je přítomné na 58 trzích světa, přičemž jedničkou je na devíti z patnácti trhů, které App Annie analyzoval. To není příliš velkým překvapením, vezmeme-li v úvahu, že Spotify bylo jednou z prvních opravdu funkčních streamovacích aplikací, které se na trhu objevily. Zajímavé je, že na nejlukrativnějším trhu - ve Spojených státech amerických - se Spotify příliš nedaří a jedničkou zde je konkurenční Pandora. To se podle očekávání analytiků nejspíše nezmění ani v blízké budoucnosti, jelikož Pandoře přibydou noví uživatelé po akvizici konkurenční streamovací služby Rdio. Na druhém místě za Spotify se umístila Pandora a třetí skončil SoundCloud.


Jednou z nejpalčivějších otázek, kterými se v současné době společnosti stojící za streamovacími hudebními službami zabývají, je to, zda se jim do budoucna podaří udržet svůj bezplatný streamovací model. Například šéf Pandory Brian McAndrews v nedávném rozhovoru uvedl, že si to nemyslí. Pravdou je, že Spotify a spol. to jistě v budoucnu nebudou mít jednoduché, jelikož zády se k nim začínají stavět i známí umělci jako Taylor Swift či Adele.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře