Nejnovější build Windows 10 zahrnuje funkce Timeline a Sets

Novinky |

Microsoft vydal svůj nejnovější build Windows 10 pro členy programu Windows Insider ve zrychleném režimu. K novinkám patří například Timeline a Sets.

Nejnovější build Windows 10 zahrnuje funkce Timeline a SetsPokud si dobře pamatujete, Timeline neboli časová osa měla být součástí aktualizace Fall Creators Update, ale nakonec se neuskutečnila. Podle výrobce jde o rozšíření aktuálního tzv. Task View. V podstatě nabízí vizuální časovou osu vašich dřívějších aktivit a umožňuje vám přímo přejít k dřívější práci.

Časová aktivita pokrývá aktivity prováděné nejen na vašem aktuálním PC, ale také na dalších vámi používaných zařízeních s Windows 10. A díky integraci Cortany bude nakonec pokrývat i aplikace Microsoftu na platformách Android a iOS.

Kromě toho, že si zde můžete zobrazit relevantní dřívější aktivity z daného dne, můžete se vrátit i k úlohám, které jste realizovali v konkrétních dřívějších datech, nebo si dřívější aktivitu vyhledat skrze vyhledávací políčko.

Pokud máte obavy o své soukromí, vězte, že si můžete zvolit, které aplikace se vám v časové ose budou zobrazovat. Případně celou funkci můžete deaktivovat v menu nastavení a novém panelu historie aktivit.

Další novou funkcí Windows jsou panely, tedy Sets, ale toto jméno se ve finální verzi ještě může změnit. Tato funkce zavádí v různých aplikacích panely, které otevírají obsah spojený s tím, na čem právě pracujete, v rámci jednoho okna; sem patří webové stránky, dokumenty, soubory, atd. Panely budou jako první k dispozici v aplikacích Edge, OneNote, e-mailu a kalendáře.

K dalším změnám patří obecnější vylepšení Cortany, Windows Shell, nastavení Windows a „mých lidí“. Dostanete také nové tmavé téma pro prohlížeč Edge, lepší gesta pro přesné touchpady a novinky v rámci Fluent Designu Microsoftu.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře