Nejluxusnější OLED TV od LG začíná na téměř čtvrt milionu

Novinky |

Společnost LG začala přijímat předobjednávky na svou nejnovější OLED televizi řady Signature, která má nabídnout zcela perfektní obraz. Levná však nebude.

Nejluxusnější OLED TV od LG začíná na téměř čtvrt milionuNový televizor s označením LG OLED65G6P ve verzi s 65palcovým displejem stojí 8 000 dolarů, tedy v přepočtu více než dvě stě tisíc korun. Cena většího modelu s 77palcovým displejem zatím není známa. Technologie OLED nabízí temnější černé barvy a větší kontrast, než tradiční LCD televizory s LED podsvícením. Kromě toho jsou OLED televizory extrémně tenké - displej OLED65G6P je nalepený přímo na sklo tenké 8,3 mm.


Kromě 4K OLED displeje OLED65G6P nabídne speciální audio systém od společnosti Harmon/Kardon a hlasový ovladač. Zařízení běží na operačním systému WebOS 3.0. Kromě toho TV podporuje HDR (HDR-10 i Dolby Vision) a může se pochlubit certifikací Ultra HD Premium. Pokud se vám cena zdá příliš vysoká, můžete se poohlédnout po televizoru OLED65E6P, který je stejný jako OLED65G6P, avšak nenabídne tak kvalitní zvuk. OLED65E6P stojí 7000 dolarů. A pokud by se vám i to zdálo hodně, můžete zvolit OLED TV od LG z minulého roku, která stojí 5 000 dolarů.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: LG


Související články
Komentáře