Nejhodnotnější značkou na světě je Google

Novinky |

Společnost Millward Brown vydala svou každoroční zprávu týkající se nejhodnotnějších značek na světě. Letos na první příčce Google sesadil Apple.

Nejhodnotnější značkou na světě je GoogleVe srovnání se statistikami za rok 2013 se hodnota značky Googlu zvýšila o 40 % na 158,8 miliardy dolarů, zatímco hodnota Apple se snížila o 20 % na 147,9 miliardy. Je to vůbec poprvé za poslední čtyři roky, co Apple není v "BrandZ Top 100 Report" na první příčce. Podle Benoita Tranzera z Millward Brown se hodnota Googlu zvýšila díky úspěchu jeho Google Glass a pokrokům v oblasti technologie umělé inteligence.


Do TOP 10 se dostaly i další technologické společnosti: IBM skončilo třetí, Microsoft čtvrtý, AT&T osmé a Amazon desátý. Samsung se ocitl na devětadvacáté příčce pod Facebookem (jedenadvacátý) a nad HP (devětačtyřicátá příčka), eBay (jedenašedesátý) a Intelem (šestaosmdesátý). Na seznamu jsou samozřejmě i společnosti z jiných odvětví jako McDonalds nebo Coca Cola. Konkrétní algoritmus, podle kterého Millward Brown sestavuje hodnotu jednotlivých firem, je samozřejmě tajný.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře