Nedávný update Windows zamezil hraní na více monitorech

Novinky |

Jste-li počítačový hráč, který si občas rád zahraje na více monitorech najednou, mohli jste se v posledních dnech setkat s pár problémy.

Nedávný update Windows zamezil hraní na více monitorechNejde o problém hardwaru ani ovladačů; to jen v některých situacích zamezila hraní na více monitorech (multi-monitor gaming) nedávná aktualizace Windows 10.

Všechnu vinu je třeba klást na KB3213986, všeobecnou aktualizaci Windows 10, vydanou 10. ledna, která řeší spoustu různých problémů. Díky aktualizačnímu systému Windows 10 byla tato aktualizace rozeslána automaticky téměř všem uživatelům Windows 10, aniž by ji bylo možné zrušit nebo zpozdit její instalaci.

Microsoft si je problému s touto aktualizací vědom a uvedl, že někteří uživatelé „se mohou setkat se zpožděnými nebo sestříhanými displeji při běhu aplikací využívajících 3D vykreslování (jako jsou hry) na systémech s více než jedním monitorem.“ Jedním z řešení je rozjíždět hry v režimu okna (nebo bezrámového okna), a ne na celé obrazovce. Microsoft dále navrhuje spouštět aplikaci s pouze jedním připojeným monitorem.

Zdá se ovšem, že KB3213986 neobsahuje žádné bezpečnostní záplaty, a tak každý, kdo má s hraním na více monitorech na Windows 10 problémy, může si ji ve svém systému do té doby, než Microsoft vydá záplatu, s klidem odinstalovat.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře