Nebezpečný týden v IT - 6/2010

Novinky | 19.04.10

Propuštěný zaměstnanec dokázal na dálku znehybnit automobily. Zabezpečení Windows pod lupou, jak funguje Seznam řízení přístupu a Active Directory? Hrozí další vlna útoků pomocí podvodných souborů PDF?

Nebezpečný týden v IT - 6/2010

 

Oracle opravil kritickou chybu v Javě, která útočníkovi umožňovala spouštět zde své vlastní programy – bez toho, aby se podvodník musel namáhat obcházet zabezpečení pomocí technologií DEP a ASLR na úrovni Windows.

Více na SecurityWorld.cz

 

Sci-fi filmy s oblibou používají motiv, kdy se nějaké zařízení přestane svého uživatele poslouchat, protože s ním něco na dálku provedou hackeři. Znehybnění automobilů prostřednictvím útoku na IT systémy působí opravdu hororově...

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak je navrženo zabezpečení novějších verzí Windows? Jak konkrétně funguje adresářová služba Active Directory a Seznam řízení přístupu (ACL).

Více na SecurityWorld.cz

 

V návrhu formátu PDF a výchozím nastavení Adobe Acrobatu/Readeru je problém, který útočníkům umožňuje spustit na počítačích obětí své programy. Výzkumníci varují, že brzy přijdou masově rozšířené pokusy o zneužití.

Více na SecurityWorld.cz

 

Útočníci získali na několik dní kontrolu nad serverem projektu Apache. Znamená to, že jsou ohroženy zdrojové kódy celosvětově nejpoužívanějšího webového serveru?

Více na SecurityWorld.cz

 

Pouze 1 % e-mailů odeslaných ze služby GMail jsou regulérními zprávami. Zbytek je důsledek roboticky zřizovaných nebo kompromitovaných účtů, z nichž se pošta odesílá bez vědomí jejich vlastníků.

Více na SecurityWorld.cz

 


Komentáře