Nástupce telefonu Nokia Lumia 920 bude z hliníku

Novinky |

Finská společnost Nokia plánuje v tomto roce opět rozšířit řadu svých telefonů Lumia s operačním systémem Windows a alespoň jeden z nich bude mít podle nových informací pouzdro z hliníku.

Nástupce telefonu Nokia Lumia 920 bude z hliníku
Nový telefon, který je zatím označován kódovým jménem Catwalk, má být podle všeho mnohem lehčí a tenčí než zařízení v současné nabídce, a to díky novému materiálu. Informaci přinesl server The Verge. Pouzdra současné generace telefonů Lumia jsou vyráběny z polykarbonátu, u nástupce telefonu Lumia 920 tomu však bude jinak a přednost dostane hliník. I když bude Catwalk podle všeho mít stejné specifikace jako Lumia 920 (tedy 4,5palcový displej, dvoujádrový procesor, kameru PureView a podporou 4G LTE), má být o něco lehčí a tenčí, aby byl schopen konkurovat telefonům jako iPhone 5. A to jednoduše s polykarbonátovým tělem nejde.

Stojí za to podotknout, že to nebude poprvé, co Nokia použije u svých telefonů hliník - dříve jsme jej mohli vidět u modelů N8 a E7. Podle neoficiálních informací The Verge Nokia připravuje kromě Catwalku ještě dva další modely řady Lumia, ty však budou zcela nové a nepůjde o modifikace žádných stávajících modelů. Zatím není bohužel jasné, kdy se telefonů dočkáme, ani kolik budou stát.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © iQoncept - Fotolia.com

Komentáře