Nahrávací studia chtějí po Spotify omezení bezplatného streamování hudby

Novinky |

Velké nahrávací společnosti tlačí na Spotify, aby omezilo svůj bezplatný model, v rámci kterého uživatelé mohou zdarma přistupovat k rozsáhlému hudebnímu katalogu.

Nahrávací studia chtějí po Spotify omezení bezplatného streamování hudbyFungování tzv. freemium modelu populárního u známých služeb nabízejících streamování hudby již v únoru kritizoval šéf Universal Music Group Lucian Grainge, podle kterého je dlouhodobě neudržitelný. A nyní to vypadá, že se boje vyostřují. Podle listu Financial Times začíná Universal Music Group v současné době tlačit na Spotify, aby zavedlo omezení pro bezplatný poslech hudby. Představitelé Universal Music Group si totiž myslí, že omezením bezplatného poslechu hudby řada uživatelů přejde na předplatné, které stojí 9,99 dolaru měsíčně.


Podle portálu Rolling Stone se pak ke snahám Universalu připojily i další nahrávací studia - freemium u poslechu hudby zpochybňují představitelé společností Sony Music i Warner Music. Nahrávací společnosti tlačí na to, aby Spotify omezilo množství hudby, které si uživatel zdarma může poslechnout (například na X hodin hudby měsíčně). Jak podotýkají Financial Times, nahrávací společnosti tak zcela změnily svůj názor, jelikož ještě před pár lety jejich představitelé model freemium vyzdvihovali.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře