Na vlně retro mini konzolí se veze i mini PC pro televize

Novinky |

Miniaturní repliky klasických konzolí jsou teď na vzestupu, tak proč tuhle myšlenku nerozšířit i na PC hry, řekla si společnost Unit-E Technologies a přinesla PC Classic, malý stroj, který vypadá jako stará béžová počítačová krabice a přehrává klasické hry pro DOS.

Na vlně retro mini konzolí se veze i mini PC pro televizeUnit-E Technologies se tak stává zatím poslední společností, která se chystá vydělat na obrovské poptávce po minikonzolích, zejména těch s retro vzhledem. Na svůj PC Classic už rozjela crowdfundingovou kampaň.

Jak již název napovídá, je PC Classic miniaturní DOS herní konzole pro vaši televizi. Novinka je vzhledem stylizovaná do 80. až počátku 90. let a disponuje třemi USB porty a slotem na SD karty, jakož i HDMI a kompozitním video výstupem.

Slot na SD karty má vzhled disketové jednotky a je funkční. Zakladatel Unit-E Eric Yockey tvrdí, že všechny hry budou licencované a budou legální, neboť budete vlastníky jejich fyzických kopií, a to právě na SD kartách.

Součástí balíčku bude minimálně třicet her a další si budete moci dokoupit. Výrobce prozatím nedodal seznam potvrzených titulů, ale můžete se přihlásit k odběru novinek e-mailem a v tomto směru tak budete informováni mezi prvními.

PC Classic by měl být dodáván minimálně s jedním gamepadem. Ten bude kompatibilní s dalšími ovladači, jakož i klávesnicemi a myší. Myšlenka dodávky s miniklávesnicí a myší však byla zavržena.

Crowdfundingová kampaň na PC Classic odstartuje koncem listopadu s cenovkou okolo 99 dolarů. Zákazníci by se zařízení mohli dočkat koncem jara nebo počátkem léta 2019.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com/Unit-E Technologies

Komentáře