Na úterý se chystá obří balík záplat od Microsoftu

Novinky | 10.10.09

Společnost Microsoft dala uživatelům na vědomí, že v rámci pravidelných úterních aktualizacích přinese historicky největší balík záplat pro svoje produkty.

Na úterý se chystá obří balík záplat od Microsoftu

 

Přesněji je na úterý připraven ke stažení balík 13 záplat určených jak pro operační systémy Windows, tak i pro prohlížeč Internet Explorer, kancelářský balík Office, SQL Server, Visual Studio a v neposlední řadě také pro bezpečnostní produkt Forefront.

Ze 13 připravovaných záplat bylo 8 označeno jako kritických, což představuje nejvyšší úroveň na čtyřstupňové škále Microsoftu. Co se týká celkového počtu záplat, zatím bylo nejvyšší číslo 12, kterého Microsoft dosáhl v únoru 2007 a pak také přesně před rokem - v říjnu 2008.

Andrew Storms, ředitel bezpečnostních operací ve společnosti nCircle Network Security, komentuje vydání tak velkého balíku oprav jako mimořádnou událost. Podle něj navíc není jisté, zda mezi záplatami bude stále neopravená zranitelnost v SBM 2 (Server Message Block), což je protokol Microsoftu určený pro síťové sdílení souborů a tisku, který se dodává spolu s Windows. Zranitelnost byla objevena již 7. září, ale bezpečnostní experti zatím nepozorovali žádné její intenzivní zneužívání, a to i přes to, že příslušný škodlivý kód byl již veřejně uvolněn. Zranitelnost se týká operačních systémů Windows Vista, Windows Server 2008 a také nefinálních verzí Windows 7.

Další podrobnosti přináší spřízněný server Computerworld v článku Microsoft chystá na úterý monstrózní balík záplat.


Komentáře