Na účty Googlu je nyní možné se přihlašovat pomocí bezpečnostního klíče

Novinky |

Google oznámil, že odteď podporuje speciální bezpečnostní klíče, pomocí nichž se lze bezpečně přihlašovat k jeho službám.

Na účty Googlu je nyní možné se přihlašovat pomocí bezpečnostního klíčeBezpečnostní klíč, který je používán k ověřejní identity při připojování na Gmail, Chrome či k jinému účtu Googlu, si uživatelé mohou koupit od řady specializovaných prodejců. Jakmile je klíč doručen, stačí jej pouze zapojit do počítače a zmáčknout na něm speciální tlačítko. USB klíč začne fungovat poté, co ověří, že stránka, na niž se uživatel snaží přihlásit, je opravdu Googlu (neboli jinými slovy - nejde o phishing). A protože zařízení využívá protokol FIDO Universal 2nd Factor (U2F), lze jej použít i u jiných webových stránek, jejichž přihlašovací systémy tento protokol podporují.


Používání služby je bezplatné, uživatelé si musejí pouze koupit již zmíněný USB disk. Jeho cena například na portálu Amazon začíná na 5,99 dolarech (asi 130 Kč) a může se vyšplhat až na padesát dolarů (asi tisíc korun). Nutno podotknout, že toto bezpečné přihlašování nelze použít při přihlašování na službu od Googlu ze smartphonu. Na desktopu však může být použití USB klíče jednodušší, než zadávání ověřovacího kódu, který Google při dvoufázové autorizaci zasílá na telefon uživatele.Úvodní foto: fido

Komentáře