Na trh ultrabooků zaútočí také HP

Novinky |

Nový ultrabook od HP můžeme očekávat ještě v tomto roce, výrobce však zatím zveřejnil pouze krátkou mysteriózní upoutávku.

Na trh ultrabooků zaútočí také HP
Video, které je možné vidět na YouTube, nechává vše otevřené, ale ukazuje nám linie a siluety nového zařízení nesoucího název HP Spectre. Úzké tvary a celkový vzhled naznačují, že se jedná o příští útok HP na rozvíjející se trh ultrabooků.

Ultrabooky tvoří novou kategorii mezi úzkými a lehkými notebooky, jejichž koncept byl představen minulý rok firmou Intel. Při maximální tloušťce 20 mm si kladou za cíl pojmout výkon klasických notebooků a zároveň nabídnout výhody tabletů. Tvoří tak zlatou střední cestu mezi oběma kategoriemi.

Vytyčené cíle, jež chce společnost splnit během několika dalších let, jsou například dotykové obrazovky, celodenní provoz nebo funkce okamžitého zapnutí.

Cena (až) na prvním místě

Intel doufá, že budou pro firmu ultrabooky tvořit alespoň 40 % z obratu prodeje notebooků, a to do konce příštího roku. Prozatím vytyčil počáteční cenu přibližně na 1 000 dolarů, která je však pro většinu spotřebitelů příliš vysoká.

Mezi prvními výrobci, kteří nabízejí ultrabooky, jsou společnosti Lenovo, Acer, Dell, Toshiba a Asus, přičemž mohutná vlna dalších ultrabooků je očekávána na letošním ročníku veletrhu CES, který startuje již za několik dní.Úvodní foto: © Viktoriya Sukhanova - Fotolia.com

Komentáře