České verze Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010

Novinky | 13.11.09

Kaspersky oznamuje vydání českých verzí Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010.

Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010

 

České verze produktů si mohou zájemci stáhnout na www.kaspersky.cz. Současně byly na trh též uvedeny krabicové verze těchto novinek, které jsou k dostání v maloobchodním prodeji. Verze produktů s číslem 2010  obsahuje systém prevence proti vniknutí (HIPS, Host-based Intrusion Prevention System). Tato technologie je součástí modulu Application Control (řízení aplikací), který přiřazuje bezpečnostní hodnocení dosud neznámým malwarovým programům.

Součástí řešení je technologie Sandbox (sandbox je způsob zabezpečení, kdy se program nechá běžet v samostatném procesu), která je příkladem virtualizační technologie a poskytuje vyhrazené zabezpečené prostředí pro běh aplikací.

 
Veškeré neznámé aplikace jsou pro zajištění bezpečnosti podrobeny analýze podle řady hledisek. Řešení Kaspersky Internet Security 2010 integruje funkci Safe Run. Tato funkce je založená na nové technologii Sandbox, která představuje jednu z vlastností produktové řady Internet Security. Funkce  Safe Run umožňuje uživateli spouštět nový software v izolovaném prostředí, které chrání operační systém před veškerými škodlivými změnami.

Rozhraní produktů Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010 pro domácí uživatele prošlo rozsáhlou proměnou a mělo by být přátelštější k začínajícím uživatelům. Do produktů Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010 byl implementován režim automatizace aplikace, který volí řešení bez toho, aby uživatele obtěžoval žádostmi o povolení akce tam, kde to není nutné. Zahrnuta je také samostatná možnost nastavení určená pro fanoušky on-line her. Hráči mohou vypnout některé funkce produktů Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010, které ovlivňují internetový přenos a následně i dobu odezvy internetového serveru.

 Dále byla rozšířena a vylepšena sada nástrojů pro ochranu důvěrných dat. Produkt například automaticky zablokuje neopatrný přístup uživatele na známé phishingové weby. Blokuje také spyware určený ke krádeži uživatelských hesel a přístupových kódů. Řešení Kaspersky Internet Security implementuje i virtuální klávesnici, která uživateli umožňuje bezpečné zadávání přihlašovacích jmen i hesel.

Vylepšeny a aktualizovány byly veškeré komponenty implementované v předešlých verzích produktu – včetně firewallu, nástroje pro heuristickou analýzu, modulu rodičovské kontroly a antispamu. Například antivirový modul nyní obsahuje emulátor skriptů, který umožňuje v reálném čase kontrolovat kódy v JavaScriptu nebo VB Scriptu spouštěné při prohlížení různých webů.

Řešení Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010  běží i na novém operačním systému Microsoftu Windows 7.


Komentáře