Na světě operační systém Android Wear od Googlu

Novinky |

Google na své vývojářské konferenci I/O konečně zpřístupnil svůj operační systém Android Wear, jenž je určen především pro chytré hodinky.

Na světě operační systém Android Wear od GoogluOperační systém Android Wear určený pro nositelnou elektroniku byl představen v březnu a nyní na konferenci I/O americká společnost oznámila, že je připraven na oficiální vydání jak pro veřejnost, tak pro vývojáře. Nejen, že bude Android Wear podporovat hlasové pokyny, ale bude také schopen propojit se s jakýmkoli telefonem s Androidem 4.3 a novějším. Nové chytré hodinky jsou tak univerzálnější než nabídka konkurence - a to i proto, že podporují všechny androidové aplikace. Vývojáři podle Googlu budou moci Wear přizpůsobovat podle libosti a přidávat do něj funkce na míru (jako třeba tweetování hlasem) či vytvářet nativní aplikace s využitím senzorů zařízení.

Operační systém bude podporovat hodinky s kulatým i hranatým ciferníkem a vypadá to, že obě dvě možnosti se již brzy objeví v nabídce LG, Motoroly a Samsungu. Na Google I/O byly prezentovány například kulaté smartwatch Motorola Moto 360 nebo hranaté LG G. Oboje stahují aplikace z Google Play přes připojený smartphone.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře