Na světě je nový Android Honeycomb a webová verze Android Market

Novinky |

Google na své včerejší tiskové konferenci představil novou verzi mobilního operačního systému Android Honeycomb 3.0. Další novinkou bylo uvedení webové verze Android Marketu.

Na světě je nový Android Honeycomb a webová verze Android Market
Americká společnost Google včera pozvala zástupce tiskových agentur do svého ředitelství v Kalifornském Mountin View, aby představila finální verzi nového mobilního OS Android Honeycomb 3.0. Ten byl navržen především pro zařízení vybavené většími displeji, řeč je tedy hlavně o tabletech. Podle zpráv na oficiálním vývojářském blogu se novinek dočkají jak běžní uživatelé, tak vývojáři aplikací, pro něž byl systém navržen tak, aby poskytnul výkonné nástroje a schopnosti (jedná se mimo jiné o nové vývojové prostředí, podpora hardwarové akcelerace 2D grafiky, práce s 3D grafikou, podpora víceprocosorových architektur a další) potřebné k vytváření  aplikací pro tablety a podobná zařízení.

Další novinkou bylo uvedení pozměněného vzhledu online obchodu s aplikacemi Android Market, jehož využití je nyní rozšířeno také na klasické desktopy. Nyní si může kdokoliv vyhledat a případně sdílet kýženou aplikaci prostřednictvím svého desktopového internetového prohlížeče. Vybraná aplikaci se uživateli pak automaticky stáhne do jeho mobilního zařízení.


Komentáře