Na rozlišení záleží, LG představuje první Quad HD displej pro mobilní zařízení

Novinky |

Společnost LG vyvinula 5,5palcový pro příští generaci smartphonů. S rozlišením 2560 x 1440 se ujímá prvního místa mezi současnou nabídkou konkurence.

Na rozlišení záleží, LG představuje první Quad HD displej pro mobilní zařízení
Větší obrazovky a vyšší rozlišení jsou klíčovými parametry, jejichž prostřednictvím se výrobci snaží přesvědčit zákazníky ke koupi jejich produktů. Kombinace rozlišené 2560 x 1440 pixelů a úhlopříčka 5,5 palců dává hustotu pixelů o hodnotě 538 ppi. Pro srovnání, displej smartphonu HTC One dosahuje hodnoty 468 ppi a displej smartphonu Samsung Galaxy S4 hodnoty 441 ppi.

Podle společnosti LG umožní vyšší rozlišení uživatelům zobrazit plnohodnotnou PC verzi webové stránky bez jakýchkoliv odchylek. Současně svůj displej označuje za první Quad HD LCD panel na světě, kde pojem „quad“ odkazuje na čtyřnásobně vyšší rozlišení ve srovnání se standardem HD Ready (1280 x 720).

Kromě rozlišení nový displej nadchne také tloušťkou. Dosahuje pouhých 1,21 mm, což je o 12 % méně ve srovnání s 5,2palcovým Full HD panelem, jenž společnost představila minulý měsíc. O tom, kdy se dostane na trh první zařízení vybavené tímto displejem, zatím LG mlčí.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © nikolae - Fotolia.com

Komentáře