Na prodejní pulty míří ZTE Open, první smartphone s Firefox OS

Novinky |

Nový mobilní operační systém Firefox OS startuje na španělském trhu. Místní Telefónica od úterka nabízí smartphone ZTE Open se smlouvou za necelé 2000 Kč.

Na prodejní pulty míří ZTE Open, první smartphone s Firefox OSOperační systém Firefox OS je založen na webovém standardu HTML5. Mluví se o něm jako o lepší alternativě pro low-endové smartphony ve srovnání s Androidem, na který slabší zařízení často dobře nestačí. Co se týká ekosystému nového operačního systému, Firefox OS integruje běžné aplikace jako ovladač fotoaparátu, galerii, kalkulačku, přehrávač multimédií, rádio nebo prohlížeč Firefox a rovněž budou v telefonech předinstalovány některé aplikace třetích stran jako Twitter, Facebook, offline mapy Nokia Here, Wikipedia nebo Accu Weather. Další aplikace mohou uživatelé stahovat z online obchodu Firefox Marketplace.

Smartphone ZTE Open, který byl poprvé k vidění během letošní barcelonské konference MWC, je vybaven 3,5palcovým displejem, pohání jej 1GHz procesor Cortex-A5 od Qualcommu a disponuje 256MB pamětí RAM a 512MB interní pamětí pro uživatelská data. Ve výbavě dále najdeme 3,2MPx fotoaparát a Wi-Fi a GPS modul.

ZTE Open je zatím jediným smartphonem s Firefox OS na trhu, ale brzy přibydou další. Alcatel představil svůj smartphone One Touch Fire, o další zařízení by se pak měli postarat výrobci jako LG, Huawei nebo Sony. Na trhu by se navíc měl brzy objevit také první tablet s Firefox OS.

 

Zdroj: IDG News Service, Ztedevices.comÚvodní foto: ZTE

Komentáře