Na PC přichází s předstihem Windows 10 Creators Update

Novinky |

Dlouho očekávaná aktualizace Windows 10 s názvem Creators Update je k dispozici pro PC, a to i přesto, že Microsoft doposud neoznámil její dostupnost.

Na PC přichází s předstihem Windows 10 Creators UpdateISO soubory pro Windows 10 build 15063 (spekuluje se o tom, že jde o tzv. RTM build – Release to Manufacturing) se nedávno objevily na serverech Microsoftu, a existují dva způsoby provedení instalačního procesu.

Jak uvádí The Verge, můžete si ISO soubory stáhnout (ve 32bitové nebo 64bitové verzi dle vašeho výběru, spustit je jako virtuální disk v Průzkumníku souborů Windows 10 a spustit soubor setup.exe, čímž provedete aktualizaci na Creators Update.

Alternatvně, jak nastiňuje portál Neowin, můžete získat novou verzi softwaru Windows 10 Udpate Assistant a využít ji pro aktualizaci na build 15063. Je však třeba zdůraznit, že jestliže máte předchozí verzi asistenčního nástroje na PC běžícím na Anniversary Update (nebo na dřívější verzi Windows 10), řekne vám program, že vaše zařízení je aktualizované, a nechá to tak.

Microsoft prozatím nezveřejnil, kdy plánuje oficiální vydání Creators Update pro širokou veřejnost (účastníci programu Windows Insider se dočkali miunlý týden). Ačkoliv to vypadá, že tentokrát jde o finální RTM build, je pořád možné, že by do něj Microsoft před zveřejněním mohl „protlačit“ ještě jednu nebo dvě záplaty na poslední chvíli. Ono oficiální zveřejnění je všeobecně očekáváno na 11. dubna (Patch Tuesday).

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře