Na novém set-top boxu od Nvidie si zahrajete Crysis 3 i Doom 3

Novinky |

Společnost Nvidia představila androidový televizní set-top box Shield, který je poháněn nejnovějším procesorem Tegra X1.

Na novém set-top boxu od Nvidie si zahrajete Crysis 3 i Doom 3Díky Android TV bude Shield schopen přehrávat všechno, co je v současné době v nabídce v Google Play Store - od aplikací až po mediální obsah. Podle Nvidie je Shield „prvním 4K zařízením s Android TV“ (i když společnost Sony na veletrhu CES počátkem roku představila 4K televizory s Android TV). Shield má port HDMI 2.0, který podporuje 4K 60Hz výstup. Tegra X1 SoC obsahuje 64-bitový osmijádrový procesor a GPU od Maxwellu.


V porovnání s Xboxem 360 je Shield dvakrát rychlejší, díky čemuž na něm lze spouštět nejnovější tituly, které byly portovány na Android, typu Borderlands: The Pre-Sequel. Gearbox tvrdí, že tento titul na Shieldu běží při 30 FPS, i když demoverze představená Nvidií takto plynulá nebyla. Doom 3: BFG v 1080p je pak set-top box od Nvidie údajně schopný spouštět při 60 FPS a zahrajete si třeba i Crysis 3. Set-top box Shield od Nvidie se začne prodávat v květnu za 199 dolarů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: nvidia

Komentáře