Na Mac OS X Lion nefunguje mnoho programů od Adobe

Novinky |

Na novém operačním systému Mac OS X Lion podle nových informací nefunguje více než deset produktů od Adobe.

Na Mac OS X Lion nefunguje mnoho programů od Adobe
Podle zprávy, kterou na svém webu zveřejnilo Adobe, správně nefungují produkty Acrobat, Adobe Drive, Contribute, Dreamweaver, Fireworks, Flash Builder, Flash Catalyst, Flash Player, Lightroom, LiveCycle, Photoshop a Premiere Pro. Otázkou zůstává, zda je Apple schválně blokuje (tak jako Flash na iOS), nebo je potřeba, aby tyto programy společnost Adobe pouze přizpůsobila. Ta nejprve oznámila, že "při přehrávání videa na YouTube (na OS X Lion) ve Flash playeru se příliš zatěžuje procesor, nejspíše kvůli vypnuté hardwarové akceleraci," později však uvedla, že "co se týče hardwarové akcelerace, podporuje ji Lion stejně jako OS X Snow Leopard" a společnost tak bude chybu hledat jinde.

Mezi další problémy patří nekompatibilita plug-inu Adobe Readeru a Acrobatu se Safari 5.1. Adobe Reader a Acrobat tak budou v Mac OS X 10.7 nadále fungovat pouze jako samostatné aplikace a budou vykreslovat PDF dokumenty mimo webový prohlížeč.

Mac OS X Lion byl uvolněn minulý týden a uživatelé i recenzenti jej hodnotí většinou velmi kladně. Pár uživatelů si však začalo stěžovat na to, že Lion zpomaluje jejich Macy. U nových Maců s alespoň 4GB pamětí RAM by však tento problém neměl nastat.


Komentáře