Na iOS 10 běží již přes polovina mobilních zařízení Apple

Novinky |

Na novém operačním systému iOS 10 od Apple již podle oficiálních statistik běží více než polovina mobilních zařízení tohoto amerického gigantu.

Na iOS 10 běží již přes polovina mobilních zařízení AppleJak Apple uvádí na své stránce pro vývojáře, 54 % zařízení, která se 7. října připojila k App Storu, běží na iOS 10. To je poměrně slušný úspěch, vezmeme-li v úvahu, že nová verze tohoto operačního systému byla vydána před necelým měsícem. Na druhou stranu analytické společnosti Fiksu a Mixpanel předpovídaly, že k 7. říjnu bude iOS 10 nainstalován na 65 až 66 % všech zařízení.


Podle statistik Apple k 7. říjnu běželo na iOS 9 38 % zařízení, jež se připojila k App Storu. Zbylých osm procent pak tvořila zařízení s iOS 8 a nižším. Nutno podotknout, že Apple upozornil své uživatele na to, že je nový systém k dispozici, až dva týdny po jeho vydání, aby snížil zátěž své podpory. Pro srovnání, konkurenční systém Googlu Android Nougat byl k 5. září nainstalován na 22 % mobilních zařízení, jež tento OS podporují.
 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: macrumors

Komentáře