Na internetu se objevily první snímky prohlížeče Edge na Chromiu

Novinky |

Už před pár měsíci Microsoft potvrdil, že pracuje na nové verzi svého prohlížeče Edge, postavené na jádru Chromium. Nyní se konečně dostáváme k prvním náhledům tohoto prohlížeče s kódovým označením Anaheim.

Na internetu se objevily první snímky prohlížeče Edge na ChromiuNeowin totiž zveřejnil snímky obrazovky (screenshoty) interního vývojářského buildu Anaheimu, který v současné době působí jako směsice Edge a Chrome. S nejpopulárnějším webovým prohlížečem má totiž spoustu shodných prvků, včetně hvězdičky označující oblíbené weby nebo profilového obrázku.

K dispozici jsou také snímky z nového „obchodu“ s rozšířeními, ke kterému se lze dostat pomocí zkratky, a ve kterém je k dispozici několik aktualizovaných doplňků z Chrome Web Store. Kromě toho mohou být po aktivaci nového přepínače v nastaveních přímo instalována rozšíření z Chromu.

Protože jde o produkt od Microsoftu, je do nového prohlížeče integrován vyhledávač Bing a ve spodní části se nachází personalizovaný „newsfeed,“ který má na starosti řešení Microsoft News.

Edge na Chromiu sice ve své současné podobě působí do značné míry jako Chrome, ale před uvedením finální verze pro veřejnost jistě dojde ještě k mnoha designovým změnám.

O tom, kdy bychom se téhle finální verze mohli dočkat, zatím nepadlo ani slovo, nicméně buildy Dev a Canary dostávají pravidelné týdenní, respektive každodenní aktualizace. Kdokoliv se pak může zapojit i do budoucího veřejného testování.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře