Na dotykovém panelu MacBooku si teoreticky zahrajete i Doom

Novinky |

Jen pár počítačových her v historii bylo tak přelomových jako Doom z dílny vývojářské firmy id Software. Titul bude pomalu slavit čtvrtstoletí a zahrát si jej můžete asi na největším počtu platforem.

Na dotykovém panelu MacBooku si teoreticky zahrajete i DoomNostalgici a retro hráči v minulosti věnovali dost času tomu, aby originální Doom z roku 1993 převedli na všechna možná (i zdánlivě nemožná) zařízení. A tak si hru lze teoreticky zahrát třeba na kalkulačce, tiskárně, iPodu nebo konzoli NES Classic. Kromě toho si přímo v Doomovi můžete zahrát i jiné hry, jako No Man’s Sky… a samotný Doom.

Nejnovější nepravděpodobnou platformou, na které si titul od id Software zahrajete, je nový MacBook Pro od Applu… a nehovoříme zde o operačním systému, ale o Touch Baru (dotykovém panelu), který nahrazuje funkční klávesy v horní části klávesnice.

Se svým ultra-širokoúhlým rozlišením je tento Touch Bar bezesporu jednou z nejméně praktických platforem, na kterých je možné hrát Dooma. Důležité však je, že se to inženýrovi z Facebooku Adamu Bellovi povedlo, ne?

Pokud jde o samotný Touch Bar, to je prvek, který nový MacBook Pro samozřejmě výrazně odlišuje od konkurence (pokud už tak dost nečiní použitý operační systém), nicméně jeho použitelnost je diskutabilní – uživatelé se zatím neshodnou, jestli jde o praktickou záležitost nebo zbytečnost.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: id Software

Komentáře