Na ČVUT byl spuštěn ostrý provoz výzkumné laboratoře

Novinky | 17.03.10

Microsoft ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou na ČVUT v Praze otevřel laboratoř interoperability.





Na ČVUT byl spuštěn ostrý provoz výzkumné laboratoře

 

Cílem projektu, jehož pilotní provoz odstartoval loni na podzim Hank Janssen, hlavní vývojový inženýr Open Source Technology Centra společnosti Microsoft, je rozšířit stávající aktivity a otevřít nové možnosti v oblasti systémové spolupráce. Studenti, kteří budou na zakázkách komerčních firem pod odborným dohledem pracovat, zde získají znalosti z praxe a budou tak lépe připraveni na potřeby zaměstnavatelů na současném trhu práce. Laboratoř je také zajímavou příležitostí zejména pro komerční firmy, které mohou přijít se svým projektem a testovat či vyvíjet zde svá řešení.

V rámci pilotního provozu laboratoře, který na ČVUT běžel od podzimu loňského roku, byly pod vedením pedagogů a odborným dohledem konzultantů z komerčních firem dokončeny již čtyři projekty a pátý se rozvíjí:

•    projekt Adminer – PHP nástroj na management databází,
•    virtualizace Linuxu v technologii Hyper V,
•    podpora služeb Windows Live v systému Drupal,
•    multimediální aplikace pro webový prohlížeč pro Microsoft Surface,
•    řízení vozíku pro postižené osoby pomocí zraku za podpory technologie .NET MicroFramework.

Doposud byly projekty v laboratoři interoperability zadávány pouze ze strany společnosti Microsoft, nyní se však laboratoř otevírá i pro spolupráci s dalšími firmami. Firmy mohou přihlašovat své náměty na projekty na www.interoperabilita.cz, kde se nachází více informací o laboratoři interoperability.














Komentáře