Na český trh přichází tablet Nexus 7 od Google a Asusu

Novinky |

Společnosti Google a Asus oznámily, že přináší na český trh plod své spolupráce – sedmipalcový tablet Nexus 7.

Na český trh přichází tablet Nexus 7 od Google a Asusu
Novinka, která je vybavena operačním systémem Android 4.1 Jelly Bean, je poháněna čtyřjádrovým procesorem Nvidia Tegra 3, díky čemuž se tak stala prvním (a prozatím posledním) tabletem, který v sobě kombinuje 7 palců a čtyři jádra.

Displej tabletu má rozlišení 1280 x 800 pixelů s možností multidotykového ovládání. Je vybaven odolným krycím sklem Corning Fit Glass a IPS panelem, jenž zaručuje dobré pozorovací úhly – konkrétně 178 stupňů na všechny strany. Jas vylepšuje technologie Asus TruVivid. Zařízení je vhodné pro multimédia i aplikace, které lze hledat a stahovat například prostřednictvím online služby Google Play.

Tablet je tenký 10,5 mm, jeho hmotnost pak dosahuje 340 gramů. I přes tyto velice nízké hodnoty se do zařízení vešla baterie, jež je dle výrobce schopna na jedno nabití udržet zařízení až 9,5 hodiny v chodu. Kdo nechce, aby se mu tablet běžným používáním poškrábal, může si pořídit stylové ochranné pouzdro, které je za 499,- Kč včetně DPH dostupné v šesti různých barvách. Samotný Nexus 7 pak v 16GB verzi zakoupíte na našem trhu za doporučenou maloobchodní cenu 5 990,- Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ AsusÚvodní foto: Asus/Google

Komentáře