Na český trh přicházejí počítače s čipy Intel Sandy Bridge

Novinky | 19.01.11

Nové procesory Intel Sandy Bridge dorazily na český trh. Představena byla celá řada notebooků i stolních počítačů.
Galerie


Společnost Intel na český trh uvádí novou procesorovou řadu Intel Core druhé generace. Čipy nabízejí uživatelům  vyšší výkon při delší životnosti baterie a zároveň umožní vyrábět tenčí, lehčí a inovativnější notebooky i desktopy. Na této architektuře poběží notebooky a další počítačové technologie většiny známých výrobců, například 100mega, Acer, Agem, Alfacomp, Alza.cz, Asus, ATC, Dell, ED systém, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Packard Bell, Prestigio, Samsung, Toshiba a TS Bohemia, kteří své produkty představili v průběhu oficiálního uvedení Intel Core druhé generace v České republice.

Mezi novými funkcemi uživatel najde Intel Insider, Intel Quick Sync Video, novou verzi displeje Intel Wireless Display (WiDi), který nyní nabídne i rozlišení 1080p HD a ochranu obsahu pro ty uživatele, kteří si budou chtít promítat HD obsah z notebooku na televizor.

Nová technologie počítačové grafiky se zaměří na ty oblasti, které dnes uživatelé při práci s osobním počítačem využívají nejčastěji, tj. video ve vysokém rozlišení (HD), fotografie, hraní počítačových her, multi-tasking, sociální sítě a multimédia.

Dalším jedinečným aspektem nových procesorů Intel Core druhé generace je funkce Intel Quick Sync Video. Tento integrovaný hardwarový akcelerátor umožňuje rychlé editování a sdílení. Uživatelé teď mohou rychleji než v minulosti editovat, konvertovat a sdílet svá videa s přáteli a rodinou. Intel odhaduje, že pětiminutové HD video, jehož konverze na iPod zabere čtyři minuty, by mohlo být nyní zkonvertováno za 16 sekund.

Procesory Intel Core i3, i5 a i7 jsou rovněž vybaveny technologií Intel Turbo Boost 2.0. Tato technologie dokáže automaticky přerozdělovat kapacitu jádra procesoru a grafiky tak, aby byl zajištěn co optimální výkon – přetaktována tak nyní mohou být všechna jádra procesoru zároveň, což urychlí běh aplikací běžících ve vícevláknovém zpracování.

Z již představených vlastností nového čipu stojí za zmínku funkce Intel Advanced Vector Extensions (AVX), Intel InTru 3-D nebo Intel Clear Video Technology HD. Funkce Intel InTru™ 3-D umožňuje zobrazování obsahu ve 3D na HDTV, které jsou touto funkcí vybaveny, anebo na počítačových monitorech připojených přes HDMI 1.4. Intel AVX zvyšuje výkon u náročných vizuálních aplikací, jako je zpracování audia nebo profesionální editace video záznamu, případně spojování fotografií. Intel Clear Video zlepšuje vizuální kvalitu a věrné zobrazení barev při přehrávání videa.

Čipy jsou vyráběny 32nm výrobním procesem na druhé generaci tranzistorů high-k metal gate. Intel oznámil, že celkem bude na trh uvedeno na 20 procesorů, bezdrátových adaptérů a čipových sad: mimo jiné nové procesory Intel Core i7, i5 a i3, čipové sady Intel 6 Series a adaptéry Intel Centrino Wi-Fi a WiMAX. Očekává se, že přední výrobci počítačů po celém světě v tomto roce použijí právě představené technologie Intel ve více než pěti stech modelů. V prvním kvartále bude dostupných 20 procesorů, například nejvyšší model Intel Core i7-2600K je dostupný od 6900 Kč s DPH a Intel Core i5-2400 od 4100 Kč.

Spot k novým procesorům se natáčel v Praze - společnost Intel zde zinscenovala "multimediální" honičku fiktivních postav v originálních kulisách - známých počítačových aplikací a internetových serverech.

 


Komentáře