Na Androidu se objevila neoficiální aplikace iMessage

Novinky |

Uživatelé operačního systému Android si mohou z Google Play stahovat relativně novou aplikaci s názvem "iMessage Chat", díky které lze bezplatně komunikovat s uživateli iOS.

Na Androidu se objevila neoficiální aplikace iMessageNavzdory počátečnímu nadšení však analytici varují před tím, že se jedná o neautorizovanou aplikaci, která může ohrozit bezpečnost uživatele. Podle technologického portálu 9to5Mac aplikaci neoficiálně vytvořil vývojář Daniel Zweigart. Program funguje tak, že rozeznává zařízení s Androidem jako Mac mini před tím, než odešle zprávu na servery Apple. Z toho plyne, že k získání přístupu k aplikaci i tak musíte mít Apple ID.


Tvůrce aplikace Cydia Jay Freeman si všimnul toho, že aplikace přesměrovává na servery v Číně před tím, než zašle informace na server Apple. Služba tedy funguje jako jakýsi prostředník, když předává informace mezi smartphonem a serverem iMessage. Nikdo si však nemůže být jistý tím, co se s předávanými informacemi v Číně děje. Není vyloučeno, že na čínském serveru je ukládáno Apple ID spolu s přiloženými osobními a platebními informacemi pro nekalé účely.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) lil_22 - Fotolia.com

Komentáře