Na androidových Xiaomi budou předinstalovány Office a Skype

Novinky |

Microsoft oznámil, že rozšířil své partnerství se společností Xiaomi, díky němuž se na jejích androidových smartphonech objeví předinstalované aplikace Office a Skype.

Na androidových Xiaomi budou předinstalovány Office a SkypeAplikace Word, Excel, Powerpoint, Outlook a Skype budou od září tohoto roku předinstalovány na telefonech Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 a Redmi 3. Oznámení o spojenectví Xiaomi a Microsoftu v oblasti aplikací u androidových smartphonů přichází krátce poté, co Xiaomi od Microsoftu koupilo asi 1 500 patentů. Podle listu Wall Street Journal tyto patenty pokrývají technologie na bezdrátovou komunikaci, přenos videa a cloud.

Jak uvedl Xiang Wang z Xiaomi, nákup patentů umožní jeho firmě lépe expandovat na mezinárodní trhy. „Microsoft a Xiaomi chtějí vytvořit dlouhotrvající partnerský vztah, z něhož budou těžit především uživatelé chytrých telefonů Mi," uvedl Wang. Navzdory tomu, že podle posledních statistik IDC Xiaomi vypadlo z první pětky největších výrobců smartphonů, je tato firma stále velmi populární jak v Číně, tak v dalších asijských zemích.

 

Zdroj: IDG News Service                                Úvodní foto: xiaomi

Komentáře