Na Adobe Labs je k dispozici beta verze Photoshop CS6

Novinky |

Na stránkách Adobe Labs je k dispozici bezplatná beta verze softwaru pro digitální zpracování obrazu Photoshop CS6, jež dle tvrzení výrobce nabízí o 60 % více funkcí než CS5.

Na Adobe Labs je k dispozici beta verze Photoshop CS6
Zákazníci, kteří si nový software stáhnou, mohou vyzkoušet nové funkce a poté poskytnout produktovému týmu zpětnou vazbu. Beta verze je dostupná pro operační systémy Mac OS a Windows, plná verze programu by se měla v prodeji objevit ještě v první polovině letošního roku.

Mezi novinky v beta verzi CS6 patří třeba nástroje Content-Aware. Díky Content-Aware Patch mají uživatelé větší kontrolu nad výběrem a kopírováním plochy obrazu pro vyplnění nebo zaplátování jiného. A Content-Aware Move zase umožňuje přesunovat objekty na jiné místo v rámci jednoho obrazu. O všechnu práci se postará algoritmus aplikace - přemístí daný objekt a zalepí za něj prázdné místo "uvěřitelným pozadím" tak, aby změna nebyla poznat.

Společnost Adobe přidala také nástroj Camera RAW, který uživateli dává lepší kontrolu nad obrázky ve formátu RAW. CS6 přináší i řadu nových nástrojů na úpravu videa, uživatelé nyní mohou jednotlivé části klipů od sebe oddělovat nebo je naopak spojovat, přidávat mezi jednotlivé segmenty části odjinud nebo dokonce upravovat kontrast či jas videa.

Díky efektivnímu nástroji Adobe Mercury lze dosahovat téměř okamžitých výsledků z různých editačních nástrojů, jako je Transformace nebo Zkapalnění. Mezi další novinky patří přepracované designové nástroje, nové 3D editační funkce a schopnosti kvantitativní analýzy obrazu (přičemž poslední dvě novinky budou zahrnuty do finální verze Photoshop CS6 Extended).

Adobe Photoshop CS6 Beta je k dispozici v angličtině, ke stažení zde.Úvodní foto: Adobe

Komentáře