Na 42 procentech počítačů budou do konce roku Windows 7

Novinky | 11.08.11

Podle analytické společnosti Gartner bude operační systém Windows 7 od Microsoftu do konce tohoto roku nainstalován na více než dvou z každých pěti počítačů.

Z nové studie navíc vyplývá, že Windows 7 budou dokonce roku 2011 nainstalovány na celých 94 procentech nových počítačů. "Předpokládáme, že do konce tohoto roku se po celém světě prodá téměř 635 milionů počítačů s Windows 7," oznámil Gartner s tím, že počítače s nejnovější verzí Windows budou kupovat zejména firmy především v USA a Asii. Analytici Gartneru také nevěří, že by menší operační systémy jako Chrome OS, Android nebo webOS "měly šanci v následujících letech získat významnější podíl na počítačovém trhu".

Podle Gartneru tyto operační systémy budou nejdříve muset získat silný podíl na trhu u "rozvíjejících se zařízení jako jsou tablety". Ani pak však není velká pravděpodobnost, že by tyto systémy měly "jakýkoli vliv na Microsoft a pozici Windows na tradičních počítačích". Mac OS od Apple je v současné době nainstalován na 4 procentech nově prodaných PCček, což je o 0,7 % více, než v roce 2008. Očekává se, že v roce 2015 Mac OS pokoří 5% hranici.


Komentáře