MySpace je na prodej za 100 milionů dolarů

Novinky |

Mediální skupina News Corp se snaží prodat svou skomírající sociální síť MySpace za sto milionů dolarů, tedy více než 1,5 miliardy Kč. Její pořizovací cena přitom byla 580 milionů dolarů.

MySpace je na prodej za 100 milionů dolarů
Sociální síť je v prodeji ani ne za pětinu původní ceny a očekává se, že o ni bude mít zájem více společností, které mohou usilovat také o koupi pouze určité části webu. Mezi skupiny, které o odkoupení MySpace uvažují, patří podle nejmenovaného zdroje deníku Wall Street Journal čínský holding Tencent, spoluzakladatel MySpace Chris DeWolfe, společnost Thomas H. Lee Partners, Redscout Ventures a Criterion Capital Partners, vlastník sociální sítě Bebo. Minulý měsíc se mluvilo o tom, že by MySpace mohl koupit videoserver Vevo, který vznikl spoluprací nahrávací společnosti Universal Music Group a serveru YouTube. V naší zemi tento portál prozatím není dostupný.

Síť MySpace v posledních letech ztrácela uživatele tak, jak je konkurenční Facebook nabíral. A nepomohla ani změna designu stránek, nová mobilní verze webu či vyměněný management společnosti. I když News Corps za MySpace v roce 2005 zaplatil 580 milionů dolarů, neprodělal na tomto obchodu ani dolar, neboť v ten samý čas společnost uzavřela s Googlem reklamní smlouvu, která jí hned v roce 2006 vynesla 900 milionů dolarů.

 

Úvodní foto: © Nmedia  - Fotolia.com


Komentáře