MSI a Asus mají na poli herních notebooků silnou konkurenci

Novinky |

Portál Digitimes přinesl zprávu, že druhá polovina roku 2018 zastihla společnosti MSI a Asus ve stavu, kdy se „postupně stávají neschopnými dominovat nad polovinou globálních dodávek herních notebooků.“

MSI a Asus mají na poli herních notebooků silnou konkurenciZdroje portálu tvrdí, že na lukrativní trh herních laptopů se agresivně tlačí velcí výrobci typu HP, Dellu, Aceru a Lenova a snaží se pro sebe uzmout stále větší kus koláče.

Tyhle společnosti nejenže vydávají nové modely laptopů a rozjíždějí propagační kampaně, jejichž součástí jsou prodeje zlevněných modelů, ale zároveň své stroje propagují formou sponzoringu významných herních akcí a týmů v segmentu e-sportů, čímž napodobují právě Asus a MSI. Tohle úsilí jim přineslo výrazné úspěchy – například Lenovo teď obsáhlo 30 procent trhu v Číně a na globální úrovni se obzvláště dobře daří i značce Alienware od Dellu.

Hodnotu tohoto trhu si však neuvědomují jen ti největší. Podle Digitimes investují značné prostředky do herního segmentu i značky „druhé kategorie“ jako Razer a Gigabyte, ale také čínští Hasee, Shinelone a Tongfang.

Na pole herních notebooků nedávno vstoupila dokonce i firma Xiaomi, známá svými cenově dostupnými smartphony, která i v tomto segmentu konkuruje cenou. Vydala například Mi Gaming Laptop, kterým MSI a Asus dostala pod ještě větší tlak.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře